Jdi na obsah Jdi na menu
 


TP od 16.3. - 20.3.2020

15. 3. 2020

Zdravím všechny čtvrťáky!

Máte za sebou 3 dny "samostudia" a určitě to pro některé z vás není snadné (a zejména pro rodiče surprise).  Bohužel situace v naší zemi je natolik vážná, že budete muset zvládnout učení sami v domácím prostředí. Snažte se vypracovat všechny zadané úkoly v PL či PS, rozložte si je do celého týdne, nikoliv najednou. Vyhotovené PL následně vkládejte v košilkách do svého PORTFOLIA. Po návratu do školy (snad se dočkáme sad) si vše společně zkontrolujeme. V případě potíží s tiskem pracovních listů, opište zadání na papíry nebo si zaveďte sešit pro domácí přípravu.

NEZAPOMEŇTE NA KAŽDODENNÍ ČTENÍ!!!

Čtvrťáci,

dodržujte hygienu, "dopujte se " vitamíny, dodržujte pitný režim, zacvičte si a protáhněte tělo. Hlavně se vyhněte skupinovým setkáním a zabavte se doma.

Už se na vás těším!kiss

 

Vážení rodiče,

obracím se na vás s prosbou o spolupráci. Pokud to bude ve vašich možnostech a "silách", pomozte dětem, dohlédněte na splnění úkolů a následně zkontrolujte. V případě potřeby neváhejte mě kontaktovat telefonicky, e-mailem či prostřednictvím třídních stránek. Nechám otevřené komentáře, aby jste mohli spolu s ostatními sdílet své zkušenosti, doporučit zajímavé výukové programy vámi osvědčené či naopak podělit se o problémy, s kterými se potýkáte. Sledujte stránky, budu postupně vkládat odkazy na procvičování M a ČJ.

Věřím, že společně vše zvládneme a toto náročné období překonáme. yesyesyes

Přeji vám hodně zdaru a velkou trpělivost s "neposednými dítky". wink 

Pečujte o své zdraví. heart

Těším se na brzké setkání. Vaše třídní učitelka.

 

ČESKÝ JAZYK

Zaměříme se na procvičování podstatných jmen a jejich mluvnických kategorií, oprášíte pravopis -i/-y po obojetných souhláskách, slovní druhy, vyzkoušíte přepis PL Procvičování z ČJ č.1.pdf, Procvičování z ČJ č.2.pdf (v PL  č.1 ve 3. cvičení vynechte políčko pro vzor PJ, doplníme společně)

Pročti si UČ str.64 - 65, ústně (s rodiči) vypracuj jednotlivá cvičení

V rámci ČTENÍ mám pro vás připravený úryvek z knížky Človíčkova dobrodružství, přečtěte nahlas rodičům a potom odpovězte na otázky PL Čtení s porozuměním č. 1.pdf

 

MATEMATIKA

V tomto týdnu se věnujte slovním úlohám PL Slovní úlohy č. 1 PL.pdf, pomocí matematických operací vyluštěte tajenku PL Procvičování z Mat č. 1.pdf

 

PŘÍRODOVĚDA

Opakuj si téma JARO, vypracuj v PS str. 34/16. a úkoly se symboly "stopy" (pouze vyplň bez procházky) a "puzzle" (na papír). Na závěr otestuj své znalosti, pracuj samostatně PS str.35, UČ str.59.

 

VLASTIVĚDA

Nadále se věnujte PRAVĚKU, prostudujte si učebnici od str. 6 -13 a vyplňte úkoly v PS (str.4 a 5), využijte možnosti shlédnout filmy na Youtube - Cesta do pravěku, Osada havranů, Volání rodu, Na veliké řece. Přikládám ke stažení PL Pravěk do sešitu - VL.pdf

 

PŘEJI MNOHO ZDARU!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

CJ učebnice

(Marek Helcl, 17. 3. 2020 11:17)

Ahojky - měla bych dotaz. cvičení v učebnici ČJ, které jsou k vypracování máme někam napsat/přepsat do sešitu nebo je jen říci a tím vypracovat.
Děkuji Lucka

Re: CJ učebnice

(Marek Helcl, 17. 3. 2020 11:19)

Aha tak nic sem slepá - ústně :-)